Kelias iki dėstymo lyg rožių žiedlapiais klotas


Sprendžiate galvosūkį ir norite padiskutuoti apie tai ne tik su draugais ? Dėstytoja – asistentė Irma Jankauskienė studentų tikrai nesibaido ir kaip tik laukia. Kviečiu paskaityti apie dėstytojos kelią universitete.

Sveiki, kokį modulį dėstote ir kiek metų dirbate KTU ?

Universitete savo egzistavimą pradėjau nuo studentavimo, būtent tame pačiame fakultete, tai 2003 metais įstojau, prieš 20 metų. Tada pabaigiau Taikomosios matematikos bakalaurą, Taikomosios matematikos magistratūrą ir tada 2009 doktorantūrą ir tik tada įstojusi į doktorantūrą dar dėsčiau, bet dar nedirbau čia. Pradėjau dėstyti Tikimybių teoriją, paskui perėjau prie Matematika 1. Galima teigti, kad dirbti pradėjau nuo 2009, kaip doktorantė, o oficialiai nuo 2014.

Kaip nusprendėte tapti dėstytoja?

Dėstytojo darbas atėjo savaime, kadangi labai kaip mokslininkė mėgau mokslą, spręsti uždavinius, o būnant mokslininku dėstymas ateina savaime. Po to tai tampa įpročiu, nes patinka bendrauti su studentais, dalintis žiniomis, patirtimi. Manau, kad ir studentams patinka su manimi bendrauti, gaunasi abipusis ryšys. Kad būsiu dėstytoja, gyvenime niekada negalvojau, bet nuo pat mažens mokiau draugę matematikos, nuo penktos klasės.

Kodėl pasirinkote šią sritį?

Jau nuo 7 metų sprendžiau matematinius bei loginius kryžiažodžius ir rebusus. Domėjausi įdomiąja matematika. Galvoju, jog tai įgimta, nes kiek pamenu iš mano giminės ir senelis, ir prosenelis buvo buhalteriais, ankščiau jie buvo vertinami kaip stiprūs matematikai. Gal tai genetika. Čia tikriausiai pašaukimas matematikai.  

Kokie studentai labiausiai atkreipia Jūsų dėmesį (tiek iš gerosios, tiek iš blogosios pusės) ?

Man labai patinka smalsūs ir darbštūs studentai. Blogosios pusės nėra, nes kiekvienas turime savo minusus, negalima įvertinti žmogaus neigiamai, na, nebent kurie neapsilanko paskaitoje. Gal tai labiausiai ir žeidžia, kad neateina su manimi pabendrauti, o taip tai visi studentai yra geri.  

Koks yra vienas dalykas, kurį norėtumėte, kad žinotų kiekvienas studentas apie Jus?

Tikiuosi, kad žino, jog nesu “Ragana”, o jeigu rimtai, kad žinotų, kad esu dėstytoja, kuri visada padeda. Tikiuosi, kad taip ir buvo visą laiką. To ir siekiu visada, noriu to ryšio. Netgi ir dėstant teorija sakau, kad atėjusiems padėsiu.

Ką mėgstate veikti laisvalaikiu?

Aš labai mėgstu sodinti. Gamta man yra viskas. Man patinka ir sodinti, ir ravėti, ir pjauti žolę. Gamtoje išeinu pailsėti. Padeda atsigauti nuo protinio darbo.

Kadangi paminėjote, kad mėgstate sodinti, gal turite mėgstamiausią augalą?

Rožės. Su rožėmis labai daug krapštausi ir pas mane labai daug rožių. Joms skiriu labai specifinę vietą. Praeitais metais nusidažiau senovines kopėčias ir padėjau rožę, kad galėtų augti su atrama, aplink kitas dėlioju kompozicijas iš akmenukų. Labai padeda atitrūkti nuo darbo.

Kokia buvo Jūsų gyvenimo svajonė ?  Ar ji išsipildė?

Svajonės labai keičiasi. Buvo svajonė pasibaigti bakalaurą, paskui magistrą, paskui doktorantūrą.  Nors šiaip, esu labai patenkinta dabartiniu gyvenimu. Turiu visko ko noriu, turiu pakankamai. Nors ir niekada nesvajojau, tiesiog dariau tai kas patinka. Svajonės gal daugiau su gyvenimu susiję, svajojau apie sodybą, įsigijau sodyba ir dabar sodinu rožes, bet čia materialu. Materiali svajonė sodyba, o taip tai būtų augti kaip žmogus, kažko pasiekti.

Ar sutiktumėte, kad lazanija gali būti įvardijama kaip nesaldus tortas?

Gali. Žiūrint iš kurios pusės pasižiūrėsi ir kokios bus pradinės sąlygos. Jeigu pridėsim daugiau cukraus pomidorų padaže, bus saldus tortas, jeigu ne tai nesaldus.

Be kokio dalyko negalėtumėte gyventi?

Iš tikrųjų gal be vaikų, be šeimos, net nėra klausimo, kad galėčiau. Vienu metu vis sakydavau, kad nebedirbsiu universitete, o dabar tokia situacija, kad galvoju, jeigu atsitiktų taip, būtų labai gaila, nes aš čia 20 metų einu ta linkme, to netekus būtų labai sunku. Atrodo, kad nesinori eiti vesti paskaitą, bet iš dalies man to trūktų jeigu nebūtų. Be šeimos ir mylimo darbo negalėčiau.

Koks dėstytojas Jūsų fakultete yra linksmiausias ?

Mes tokie kaip matematikai nesam labai linksmi žmonės. Sunkus klausimas. Sakyčiau, kad kolega Tomas Ruzgas mėgsta pajuokauti, praskaidrina kokiais juokeliais atmosferą pas mus. Gal mes matematikai esam rimtesni žmonės.

Kokios yra trys svarbiausios vertybės, Jūsų nuomone ?

Svarbiausias yra nuoširdumas, nes kiekvienas žmogus mielas yra. Svarbus nuoširdumas, komunikavimas, to pas mus trūksta. Esam per daug uždari, pikti. Aišku, žinios yra labai svarbu. Nebūtinai mokslas, bet suvokimas. Ir trečioji savybė yra mokėjimas padėti. Čia mes dėstytojai ir esame tokie, nors ir yra visokių dėstytojų ir juos irgi reikia gerbti. Visi skirtingai mokina.

Kokį patarimą ar palinkėjimą norite pasakyti būsimiems šio interviu skaitytojams?

Linkėčiau atvirumo nuoširdumo, didesnio bendravimo.  

Ačiū skaičiusiems straipsnį. Komentaruose rašykite, kurią matematikos sritį buvo lengviausia mokytis ir laukite kito straipsnio 😉


  1. Armanda avataras
    Armanda

    Visos sunkios buvo. Galima EVF dėstytoją Rasą Lalienę pakalbinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *