Smalsumas ir žingeidumas tiksliesiems mokslams sukuria galimybes


Jeigu kada pagalvojote, kad baisu kalbėti su žmonėmis, kurie užima aukštesnes pareigas, šis straipsnis apie buvusią dekanę Ritą Butkienę, kurią studentai dar mielai vadina – “Ritute”, turėtų pakeisti Jūsų mintis. Kviečiu paskaityti interviu apie rimtą, bet šiltą žmogų.

Sveiki, kokius modulius dėstote ir ką galėtumėte papasakoti apie dekano poziciją?

Be modulio „Duomenų bazės“ pirmos pakopos studentams nieko daugiau nedėstau. Anksčiau vadovaudavau bakalauro baigiamiesiems darbams. Tačiau užėmus dekanės pareigas nebeliko tam laiko. Dar dėstau magistrantams. Modulį „Duomenų semantiniai modeliai“ klauso studijų programų „Programų sistemų inžinerija“ ir „Veiklos skaitmeninimas ir sistemų architektūros“ studentai. Pastarosios programos studentams dar aiškinu kaip atlikti magistro tiriamąjį darbą, nuo ko pradėti, kaip analizuoti ir viską tinkamai aprašyti.

Na, o dekano pareigos užėmė didžiąja darbo laiko dalį. Reikėjo sukoordinuoti fakulteto dėstytojų ir administracijos darbuotojų veiklą, sužiūrėti kaip fakulteto veiklos dera su Universiteto veiklomis, kaip sekėsi siekti užsibrėžtų strateginių tikslų. Žodžiu, daug planavimo, vadovavimo, koordinavimo ir administravimo veiklų. Kadencijai pasibaigus tikiuosi studentams ir mokslinei veiklai turėsiu daugiau laiko.

Nuo kada pradėjote dirbti KTU ir ar patinka darbas, kurį dirbate?

Pirmosios mano pareigos buvo asistentės. Jas pradėjau eiti 1993 metais Informacijos sistemų katedroje baigusi bakalauro studijas. Tuo pačiu tęsiau studijas magistratūroje. Dirbdama katedroje geriau susipažinau su dėstytojų kolektyvu ir jis man labai patiko. Apsigynusi magistro diplomą svarsčiau ar eiti dirbti kitur. Bet kai buvo pasiūlyta dirbti katedroje, apsvarsčiusi “už ” ir “prieš ” nusprendžiau likti. Dirbti su studentais man patiko. Katedros kolektyvui mano darbas irgi tiko. Taip ir pasilikau.

Kodėl pasirinkote šią sritį?

Svarstymų buvo daug, nes mokyklos suole man labiausiai sekėsi visi gamtos ir tikslieji mokslai. Pasirinkimą įtakojo ne tik mano pomėgiai ir gabumai, bet ir smalsumas. Ieškojau specialybės, kur reikia kažką sukurti, kuri susijusi su ateitimi. Todėl renkantis studijas mano domėjimasis buvo platus: ir architektūra, ir biologija (ypač botanika), ir medicina, ir aplinkosauga. Įvertinus įvairias aplinkybes viršų paėmė man menkai žinoma sritis – programavimas.

Mokykloje programavimo dalykas buvo dar labai naujas, programos kodą rašėm tik ant popieriaus, kompiuterių neturėjom. Bet man labai patiko. Dar reiktų pridurti, kad įtakos turėjo ir domėjimasis moksline fantastika 😊. Todėl apsisprendžiau stoti į „Taikomąją matematiką“ – tuo metu tai buvo labiausiai su programavimu susijusi Kauno politechnikos instituto (dabar KTU) Skaičiavimo technikos fakulteto (dabar Informatikos fakulteto) studijų programa. Deja, bet į šią programą manęs nepriėmė (konkurencija buvo didelė), bet pasiūlė pasirinkti iš trijų kitų programų. Pasirinktoji programa vadinosi „Automatizuotos valdymo sistemos“ (informacinių sistemų krypties programų pirmtakė). Ir šis pasirinkimas nulėmė mano tolimesnį kelią. Džiaugiuosi, kad taip viskas susiklostė.

Kokie studentai labiausiai atkreipia Jūsų dėmesį (tiek iš gerosios, tiek iš blogosios pusės)?

Iš gerosios pusės visada atkreipia dėmesį tie studentai, kurie yra žingeidūs, kuriems yra įdomu tai ką studijuoja. Jiems visada norisi skirti daugiau laiko bendrauti, padėti gilintis, atsakyti į jų klausimus.

O liūdina, kai matai, kad studentas pasirinko studijas dėl netinkamų priežasčių. Įstot įstojo, bet ar tikrai to norėjo? Matai, kad kažkaip stengiasi studijas baigti, bet jam ar jai neįdomu, mokosi tik dėl balo, kad neiškristų. Nedžiugina kai studentas kankinasi studijose.

Koks yra vienas dalykas, kurį norėtumėte, kad žinotų kiekvienas studentas apie Jus?

Tikriausiai tai, kad man patinka tai, ką pasirinkau ir darau – dirbti dėstytoja. Patinka informatikos mokslai, ypač dalykai, susiję su duomenimis, informacija, žiniomis, sistemų kūrimu.

Taip pat, kad reikalausiu laikytis susitarimų ir tvarkos. Jei per paskaitą pasakiau kaip dirbsime, tai to ir bus laikomasi.

Ką mėgstate veikti laisvalaikiu?

Laisvalaikio pastaraisiais metais buvo nedaug. Jeigu tik jo turiu, tai stengiuosi jį skirti šeimai. Laisvalaikiu prižiūriu savo gėlynus, sodą ir daržą – botanika yra mano hobis. Mėgstu keliones, ypač į kalnus.

Kadangi mėgstate keliones į kalnus, ar mėgstate laipioti?

Alpinizmo – ne, bet pasivaikščioti – labai.

Kokia buvo Jūsų gyvenimo svajonė? Ar ji išsipildė?

Gyvenimo svajonės nebuvo. Aš tokiomis kategorijomis nemąstau 😊. Man visada norėjosi užsiimti kūrybine veikla. Norėčiau turėti daugiau laiko viskam ką noriu nuveikti.

Be kokio dalyko negalėtumėte gyventi?

Žmogus tokia būtybė, kuri gali daug ką ištverti ir prie visko prisitaikyti. Netekti artimo žmogaus būtų labai skaudu ir sunku. Bet visa kita … Na, būtų sunku, nepatogu kurį laiką. Bet, ir be kompiuterio galima gyventi, ir be interneto galima gyventi 😊. Galima daug ko atsisakyti. Svarbiausia, kad šalia butų tau artimi žmonės.

Kokį patarimą ar palinkėjimą norite pasakyti būsimiems šio interviu skaitytojams?

Būkite žingeidūs ir studijuokite ne dėl balo. Išnaudokite studijų laiką žinioms ir įgūdžiams įgyti. Su tokiu nusiteikimu ir sau gerą investiciją padarysite, ir mes, dėstytojai, būsime laimingesni.

Ačiū skaičiusiems straipsnį, o komentaruose kviečiu rašyti mėgstamiausią duomenų tipą.


  1.  avataras
    Anonimas

    DateTime

  2.  avataras
    Anonimas

    Mano mėgstamiausias duomenų tipas yra int, nes kelia mažiausiai problemų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *