Norite prisidėti prie filmavimo projektų ir nežinote nuo ko pradėti? KTU Audiovizualinių technologijų skyriaus vadovas Tomas Valatkevičius, gerai žinomas kaip Wolkeris (“Walker’is”), entuziastingai priims visus besidominčius, o kolkas kviečiu paskaityti Jo gyvenimo istoriją.
Sveiki, kokį modulį dėstote ir kiek metų dirbate KTU?
Jau devinti metai, kuomet dirbu KTU, o dėstau penkerius. Dėstau Vaizdo sintaksę, Trimatės grafikos modeliavimą, Kompiuterinę grafiką, Skaitmenines garso ir vaizdo sistemas ir dar yra keli moduliai, kurie vyksta kitų fakultetų studentams.
Kaip nusprendėte tapti dėstytoju?
Dėstymas yra mano antrinės pareigos, bet nusprendžiau dėstyti, nes labai mėgstu dalintis informacija ir perduoti žinias.
Ar galėtumėte papasakoti apie kitas pareigas, kurias turite?
Kitos pareigos yra audiovizualinių technologijų skyriaus vadovo pareigos. Kadangi mėgstu kokybišką vaizdinį turinį, tai stengiuosi puoselėti šią sritį ir kviesti jaunesnius kolegas, studentus prisijungti prie šių veiklų ir taip ankščiau susipažinti su specialybiniais dalykais. Kai tenka vadovauti, kartais būna liūdna, nes pats negaliu padaryti smagių projektų, tokių kaip animacijos filmavimai, kadangi laiko šiems dalykams mažėja.
Kodėl pasirinkote šią sritį?
Aštuntoje klasėje supratau, kad nebūsiu profesionalus sportininkas, tai pradėjau užsiimti informatika, filmavimais bei fotografavimais. Man patinka vaizdas ir galutinis produktas.
Kokie turi būti geri studentai?
Šiais laikais labiausiai trūksta atsakomybės jausmo, žmonės jos neprisiima. Taip pat trūksta minkštųjų įgūdžių, tačiau ir pats suprantu, kad tampu vyresnis ir atstumas tarp manęs ir studentų didėja, tačiau stengiuosi atstumą sumažinti, kad ir man, ir studentui būtų lengviau tarpusavyje kalbėtis, ieškau būdų kaip lengviau komunikuoti. Tai gal ir sunkiausia. Manyčiau, kad studentui dar reikia drąsos, nes jis bus labiau pastebėtas, tik reikėtų pamatuoti savo žinias ir neužsišokti per daug. Reikia stengtis visada padaryti ką gali, parodyti iniciatyvą.
Ką mėgstate veikti laisvalaikiu?
Filmuoti ir fotografuoti, žaisti stalo žaidimus, daug vaikščioti bei važinėtis dviračiu.
Koks yra mėgstamiausias Jūsų stalo žaidimas?
Čia sunkiausias klausimas žmogui, kuris turi virš 100 stalo žaidimų namie. Pasakyti kažką konkrečiai yra sudėtinga, labiau tematiškai galiu išskirti, jog patinka Viduramžiai, gamta ir strategijos pobūdžio žaidimai.
Gal priklausote kokiam žaidimų klubui?
Oficialiam ne, bet kartais savo aplinkoje su kolegomis susiorganizuojame žaidimų popietes, gaunasi kaip komandos stiprinimas ir pailsėjimas nuo darbų.
Kokia buvo Jūsų gyvenimo svajonė? Ar ji išsipildė?
Iš pradžių norėjau būti sportininku, nes 20 metų žaidžiau futbolą, tačiau trauma sustabdė. Būdamas mokykloje supratau, kad profesionaliu futbolininku nebūsiu, kad reikia būti kažkuo kitu. Ta kita sritis buvo informatika ir kūryba. Nebuvau tiksliukas, bet universitetas pavertė ir jaučiu šį bruožą kiekviename žingsnyje. Žmonėms stebėjosi, kad yra fizika ir matematika pirmame kurse, bet šie dalykai yra reikalingi ir realiame gyvenime.
Koks įsimintiniausias momentas iš studentavimo?
Studentauti daug neteko, negyvenau bendrabutyje, tik labai trumpai. Ryškus studijų laikų prisiminimas yra apie Skaitmeninės logikos dėstytoją Praną Kanapecką. Visam srautui viskas buvo taip neaišku, kad visas srautas apsimetė, kad viską supranta. Tuo metu schemos dar buvo braižomos ant lentos, dėstytojas braižydamas schemą suklydo, su švarku nuvalė pusę schemos, tada prijungė kitą schemą ir mes nieko nebesupratom, tai sakėm, kad viskas aišku ir viskas gerai.
Teko girdėti, kad Jus vadina Wolkeriu. Kodėl?
Wolkeriu vadina nuo 1997 metų. Tuo metu Lietuvos televizijoje pradėjo rodyti serialą „Volkeris, teksaso reindžeris“. Aš būdamas mažu vaiku susiradau skrybėlę, metalinę žvaigždę, užsidėjau, pasiėmiau žaislinį šautuvą ir išėjęs į kiemą sakiau: „aš Wolkeris“. Nuo to laiko esu žinomas kaip Wolkeris. Visi kurie pažįsta iki to momento, vadina mane vardu, jeigu pažįsta nuo vėliau, vadina Wolkeriu. Jeigu kreipiatės vardu, didelė tikimybė, jog eilėje nebūsite pirmas. Mane taip gali vadinti ir studentai, aš tuomet ir geresnį ryšį kursiu su tais žmonėmis.
Be kokio dalyko negalėtumėte gyventi?
Tikriausiai fotoaparato. Šiuo metu turiu 8 fotoaparatus ir 20 objektyvų. Mėgstu vintažinius objektyvus, stengiuosi pirkti tokius, kurie yra vėlyvųjų 70-ųjų, 80-ųjų metų objektyvai. Bandau susikurti kolekciją, bet yra sunku rasti kokybiškus ir gražius, nes daugelio stiklai įrėžti ar apaugę grybeliu.
Kokį patarimą ar palinkėjimą norite pasakyti būsimiems šio interviu skaitytojams?
Jeigu perskaitėte iki galo, labai smagu, jeigu ne, susimatysime netolimoje ateityje.
Ačiū perskaičiusiems iki galo. Norintiems išvysti KTU Wolkerį, rekomenduoju nueiti ir susipažinti gyvai, mat tai yra žmogus, mėgstantis likti už kadro. Komentaruose rašykite savo mėgstamiausius stalo žaidimus.
Parašykite komentarą